Frutaria
MusicTrending News

Billie Eilish ka publikuar një single të ri, “Lost Cause”.

Këngëtarja do të publikojë albumin e saj të ri Happier Than Ever këtë korrik. Billie Eilish ka publikuar një single të ri, “Lost Cause”, së bashku me një video muzikore që është lansuar të Mërkurën.

Single i katërt nga albumi i saj i dytë i ardhshëm Happier Than Ever, “Lost Cause” shihet Eilish duke shfaqur konfidencë kundër një ish-të dashuri të neveritshëm, “Ju nuk jeni asgjë, por një kauzë e humbur / dhe kjo nuk është asgjë si dikur”, këndon ajo mbi një instrument jazzy. “Unë e di që mendon se je kaq i jashtëligjshëm / por nuk ke punë”. Në video, Eilish dhe miqtë e saj festojnë dhe rrinë në një rezidencë të Los Anxhelosit që i ngjan një shtëpie hype në TikTok.

Happier Than Ever do të dalë në 30 Korrik përmes Darkroom / Interscope Records. Single të tjerë të albumeve që Eilish ka publikuar përfshijnë  “My Future,” “Your Power,” dhe “Therefore I Am.”. Happier Than Ever ndjek debutimin e saj në 2019, When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

“Lost Cause” ndjek njoftimin e turneut të Eilish, “Happier Than Ever, The World Tour”, i cili është shitur në të gjitha datat e ndeshjes së parë në Amerikën e Veriut, Evropë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Shfaq më shumë

Artikuj të ngjajshëm

Back to top button