Foods

WordPress is a favorite blogging tool of mine and I share tips and tricks for using WordPress here.

Sa sheqer duhet t’i hidhni kafes

Sigurisht, dita e të gjithëve nis me kafen e mëngjesit. Dikush e pi në shtëpi, dikush në kafene e dikush…

Lexo më shumë »

Cili është racioni më i rëndësishëm i ditës

Biokimistja angleze dhe mjekja Libby Weaver flet për besimet e ndryshme të njerëzve në lidhur me shprehitë e ushqimit, dhe…

Lexo më shumë »

Çmimi Nobel për fizikë shkon për “misteret e errëta të Universit”

Çmimi Nobel për fizikën këtë vit është ndarë mes Roger Penrose, Reinhard Genzel dhe Andrea Ghez. Këtë lajm e ka…

Lexo më shumë »

Çfarë i ndodhë organizmit kur hani ushqim djegës, duhet t’a dini

Ngrënia e ushqimit pikant ka një ndikim të pamohueshëm në të gjithë trupin. Por jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm…

Lexo më shumë »

Në kuzhinën tuaj duhet patjetër t’i keni këto erëza që zgjasin jetën

Çdo kuzhinë ka gjithmonë një kënd të dedikuar për erëza dhe bimë aromatike. Piperi,origano, xhenxhefili, apo shafrani ndër më të…

Lexo më shumë »

Këto ushqime bëjnë mrekulli për shëndetin

Ndër frutat më të njohura është arra e kokosit.  Ajo është një suplement i çmuar i kripërave minerale, prandaj është…

Lexo më shumë »

Ujë dhe mjaltë për pëfitime të shumta shëndetësore

Mjalti është një ushqim natyral dhe i shëndetshëm, i cili përmban shumë minerale dhe vitamina, aminoacide dhe acide organike. Ai…

Lexo më shumë »

Çfarë thonë studimet e reja për kafen e mëngjesit

Shumë njerëz mendojnë se një kafe e fortë pas një gjumi të keq është mënyra e duhur për zgjimin, por…

Lexo më shumë »

Mbani larg nga fëmijët tuaj këto ushqime

Ushqimet për fëmijë janë ato të cilat duhet të zgjidhen me shumë kujdes. Ekspertët shprehen se fëmijët nuk duhen mësuar…

Lexo më shumë »

Benefitet e konsumimit të sardinave

Sardelet janë nga shijet më të veçanta e të freskëta të detit. Janë ndër peshqit më të vegjël që mund…

Lexo më shumë »
Back to top button