Frutaria
Breaking NewsLajmeMusic

‘Coachella’ publikon datat për vitin 2022, rikthehet me muzikë live

Pasi një nga festivalet më të mëdhenj të muzikës në Kaliforni u shty ose anulua shumë herë gjatë gjithë pandemisë COVID-19, datat për rikthimin e tij janë caktuar, shkruan CNN.

Festivali i Muzikës dhe Arteve i Luginës Coachella në Indio do të mbahet nga 15 deri më 17 prill dhe 22 deri më 24 të vitit të ardhshëm, sipas faqes së internetit të Coachellas.

Pasi festivali i prillit 2020 u shty për në tetor të atij viti, ai u anulua nga shqetësimi që qindra mijëra të pranishëm do të përhapnin më tej COVID-19.

Ishte planifikuar gjithashtu për në prill të këtij viti përpara se të anulohej përsëri.

Shitjet paraprake të biletave për festivalin e 2022-ës fillojnë më 4 qershor në 10:00 PT. Të pranishmit e interesuar mund të kenë qasje në shitjen paraprake tani.

Festivali Stagecoach, i cili mbahet gjithashtu në Indio, njoftoi se do të kthehet edhe në pranverën e ardhshme: 29 prill – 1 maj.

Fansat mund të regjistrohen në faqen e internetit të festivalit për t’u njoftuar kur do të ketë shitje paraprake të biletave.

Lista e këngëtarëve për secilin festival nuk janë njoftuar ende.

Lajmi për kthimin e festivaleve të muzikës vjen mes një serie njoftimesh rikthimi: muajin e kaluar, organizatorët prapa Lollapalooza, festivali më i madh i muzikës në Çikago, njoftuan se festivali do të kthehej këtë verë me vaksinat COVID-19 ose testet negative të kërkuara nga të gjithë të pranishmit.

Shfaq më shumë

Artikuj të ngjajshëm

Back to top button